Лудогорец победи ФК ЦСКА с 3:0

"Орлите" с втора поредна победа от началото на сезона в елита

3 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Шампионът Лудогорец разби ЦСКА 1948 с 3:0 в мач от втория кръг на efbet Лига.

Треньорът на "орлите" Валдас Дамбраускас направи 10 промени в своя състав за мач от вътрешния шампионат в сравнение с двубоите в Европа. Титуляр бе единствено Бернард Текпетей, който започна и мача срещу Мура.

Преди срещата бяха връчени индивидуални награди на футболистите на Лудогорец от анкетата "Футболист на футболистите". Клаудиу Кешеру получи приза на най-добър нападател, Антон Недялков за защитник, а Доминик Янков за най-добър млад футболист.

През първата част липсваха сериозните голови положения, но въпреки това точно преди почивката домакините поведоха в резултата. След само няколко секунди игра защитникът на гостите Симеон Петров получи травма, но успя да се върне в игра. В 6-ата минута Текпетей опита да завърши с удар от воле, но не уцели добре топката. Домакините имаха инициативата и в 13-ата минута Вандерсон засече топката след центриране от корнер, но ударът му бе блокиран от Валентин Йосков.

Гостите също погледнаха в предни позиции и след половин час игра Валентин Йосков отправи далечен удар, но не затрудни Серджио Падт. Малко преди почивката пък Галин Иванов изпълни опасен пряк свободен удар, но изпрати топката в ръцете на стража на домакините. В 42-ата минута Мавис Чибота опита успоредно подаване в наказателното поле, където обаче Даниел Наумов изби топката пред краката на Елвис Ману, който удари вратаря в главата и получи жълт картон. Наумов пък получи дълга лекарска помощ след тежкия удар. В последните секунди от добавеното време на първата част Сисиньо центрира, а Бернард Текпетей отправи прехвърлящ удар с глава за 1:0.

Скоро след почивката пред Доминик Янков се откри добра възможност да удвои аванса на шампионите, но защитата на гостите се справи със ситуацията. Последваха неточни удари на Чибота и Янков. В 58-ата минута Бърнард Текпетей вкара топката в мрежата на гостите, но голът не бе зачетен заради засада. Малко след това Сисиньо влезе мощно в наказателното поле и шутира, но Димитър Тодоров спаси. В 65-ата минута Влезлият като резерва две минути по-рано за своя дебют с екипа на "орлите" Дорин Ротариу получи топката в наказателното поле, напредна и я прати покрай Димитър Тодоров във вратата за 2:0.

Шампионите направиха разликата класическа в 73-ата минута, когато Ротариу намери с перфектен пас в наказателното поле Сисиньо, който върна към Елвис Ману и той се разписа от близка дистанция за 3:0. Над стадиона се изля порой, а в 80-ата минута Елвис Ману нахлу в наказателното поле и вместо да завърши атаката сам, опита подаване, което се оказа грешно решение. До края домакините продължиха да атакуват в търсене на четвърти гол, но попадение така и не падна.

В добавеното време Ротариу излезе сам срещу вратаря, но прати топката в страничната греда.

След втората си поредна победа Лудогорец оглави класирането с пълен актив от 6 точки. ЦСКА 1948 остава без спечелена точка след два мача.