Ман Юнайтед шокира ПСЖ

"Червените дяволи" изненадаха неприятно парижани на старта

3 годиниФутбол 10 Симеон Кисьов

Финалистът от предния сезон ПСЖ загуби у дома от Манчестър Юнайтед с 1:2 в очаквания с голям интерес първи сблъсък помежду им от група H на Шампионската лига.

Домакините бяха по-активни в началото, но Де Хеа се справи с удари на Ди Мария и Курзава. Постепенно гостите започнаха да поглеждат по-често в предни позиции и в 21-ата минута си спечелиха дузпа. Съдията Антонио Матеу Лаос посочи бялата точка за нарушение на Данило срещу Антони Марсиал. Испанският рефер разгледа ситуацията с ВАР и 11-метровия наказателен удар остана. Зад топката застана Бруно Фернандеш и в типичния си стил стреля в долния десен ъгъл, но Кейлор Навас прояви страхотен рефлекс и изби. Реферът видя нередност при изпълнението на дузпата и Бруно Фернандеш получи нов шанс, а този път португалецът се разписа за 0:1.

Последва пропуск на Неймар в 27-ата минута след страхотна намеса на Де Хеа, а в 34-ата минута Мбапе падна в наказателното поле на „червените дяволи“, но не получи желаната дузпа. Четири минути след това Кейлор Навас спаси шут на Бруно Фернандеш от границата на наказателното поле. В добавеното време на първата част Килиан Мбапе се озова на добра стрелкова позиция и отправи плътен удар, но топката срещна тялото на Неймар и излезе в аут.

В началото на втората част Де Хеа отрази удар на Мбапе, за да се стигне до 55-ата минута, в която ПСЖ възстанови равенството. Неймар центрира остро от корнер и Антони Марсиал си вкара автогол за 1:1. Веднага след това парижани имаха възможност да постигнат пълен обрат, но ударът на Мбапе бе блокиран от защитник.

Натискът на домакините се засилваше с всяка изминала минута, а гостите чакаха своя шанс на контраатака. В 69-ата минута Кейлор Навас се намеси решително след плътен изстрел на Маркъс Рашфорд. В 78-ата минута Рашфорд нанесе удар, но Кейлор Навас решително спаси.

Последва пропуск на Неймар след нова намеса на Де Хеа, а в 87-ата минута гостите отново поведоха. Маркъс Рашфорд нахлу в наказателното поле и нанесе силен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл за 1:2. Минута след това Неймар стреля от дистанция, но топката профуча над напречната греда, а до края на мача парижани не успяха да стигнат до ново изравняване.