Манчестър Сити победи Уест Хям с 2:1

"Гражданите" с пета поредна победа

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Манчестър Сити спечели с 2:1 домакинството си на Уест Хям от 13-ия кръг на Висшата лига. През първото полувреме силният сняг над Манчестър направи условията трудни за игра, като двата тима водеха оспорвана битка, а домакините дори стигнаха и до гол. Вкара го Илкай Гюндоган в 33-ата минута. В 90-ата Фернандиньо подпечата успеха на шампионите, водени от мениджъра Хосеп Гуардиола.

В четвъртата минута на добавеното време Уест Хям стигна до почетно попадение. Негов автор стана Мануел Лансини - 2:1.

Победата е пета поредна за Сити във всички турнири. "Гражданите" събраха 29 точки и са втори в класирането. Лидерът Челси също има 29 преди домакинството си на Манчестър Юнайтед, което стартира в 18:30 часа на "Стамфорд Бридж". Уест Хям е четвърти с 23 точки.