Реал (Мадрид) се сгромоляса в Майорка

Оправдание за загубата донякъде може да бъде липсата на куп основни играчи - Бейл, Карвахал, Кроос и Модрич пропуснаха двубоя по различни причини, а Еден Азар стана баща за четвърти път и поради тази причина пропусна двубоя

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Реал (Мадрид) записа първа загуба за сезона в испанската Примера. Тимът на Зинедин Зидан отстъпи с 0:1 пред Майорка като гост и пропусна възможността да излезе начело в класирането и на две точки пред лидера Барселона.Оправдание за загубата донякъде може да бъде липсата на куп основни играчи - Бейл, Карвахал, Кроос и Модрич пропуснаха двубоя по различни причини, а Еден Азар стана баща за четвърти път и поради тази причина пропусна двубоя.
Майорка вкара единственото си попадение още в 7-ата минута. Лаго Жуниор комбинира чудесно с Фебас, а след това с хубав удар прониза Куртоа. След още 8 минути отново нападателят бе в прегръдките на съотборниците си, но попадението му бе отменено заради засада.Реал не бе в състояние да се справи с добрата игра на домакините и много рядко успяваше да стигне до голови ситуации. Рамос опита удар от пряк свободен и бе близо до целта, но топката профуча над гредата. В 74-ата минута Одриозола получи червен картон и с това съвсем утежни ситуацията за гранда. След тази ситуация натискът на Реал бе хаотичен и без да се създаде нито една голова ситуация пред вратата на Рейна. Далечните удари бяха единствената възможност за гол за тима на Зидан, но те бяха лесна плячка за вратаря на домакините.Загубата остави Реал на второ място с 18 точки, докато лидерът Барселона е с 19. Майорка зае 14-о място с 10 точки.