ЦСКА би Черно море и за Купата

"Моряците" проспаха първата част, продължават без победа на "Армията" в турнира

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

ЦСКА победи Черно море с 3:1 в 1/8-финален двубой от турнира за Купата на България.

Резултата откри новото попълнение на "армейците" Бисмарк Чарлс, възползвайки се от грешка на вратаря на гостите в 10-ата минута (1:0). В 39-ата Георги Йомов удвои от дузпа (2:0), отсъдена за нарушение на Даниел Димов именно срещу Чарлс, който днес започна като титуляр за първи път с червената фланелка.

Между двата гола Кайседо и Мазику имаха възможности да направят аванса на "армейците" още по-изразителен, но пропуснаха от добри позиции.

В началото на втората част (49') Йомов оформи класическото 3:0, след като получи топката на границата от наказателното поле. Черно море намали изоставането си след час игра, като капитанът Даниел Димов беше най-добре пласиран при центриране от фаул и вкара за 3:1 с глава. След гола "моряците" взеха инициативата и създадоха няколко опасности, но без да застрашат сериозно вратата на ЦСКА.

Победата е втора поредна за ЦСКА над Черно море в рамките на малко повече от седмица, като "червените" все още нямат загуба от "моряците" у дома в мачовете за Купата на България. Треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович пък също остава непобеден в турнира.

Жребият за 1/4-финалите ще бъде теглен в четвъртък след края на мача Славия - Монтана.