Search Suggestions
      понеделник, 16.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Франция освободи петимата, задържани за тероризъм

          26 декември 2023 | 00:00 170

          Петимата, арестувани в Северна Франция миналата седмица като част от разследване на престъпен терористичен заговор, бяха освободени без да им бъдат повдигнати обвинения. Това съобщи АФП, като цитира съдебен източник.

          - Реклама -
            
            

          Четирима от тях, студенти на възраст между 20 и 23 години, бяха освободени в събота. Пети мъж, отново студент, роден през 2002 г., който властите идентифицираха като радикализиран елемент, беше освободен в неделя.

          Те бяха арестувани поради опасения, че са ислямисти и са подготвили нападение.

          Но източник, близък до случая, каза в понеделник, че за момента няма нови доказателства в подкрепа на тази теория, дори разследването да  продължава.

          Арестите в петък бяха извършени в Нанси и два други града в департамента Мерт и Мозел в Северна Франция.

          В петък министърът на вътрешните работи Жерал Дарманен призова местните власти към бдителност по време на празниците поради много високото ниво на терористична заплаха, която продължава да съществува.

          През октомври Франция активира най-високото си ниво на тревога след убийството на Доминик Бернар, учител по френски, намушкан до смърт от радикализиран бивш ученик в Северна Франция.

          Активирането на нивото на извънредна ситуация е налице и в международния контекст на продължаващата война между Израел и „Хамас“.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Румен Радев в Берлин: Идеята за Европа на две скорости прави съюза уязвим

          Европа се оказа заложник на собствената си амбиция за морално лидерство в свят без правила

          Две години от смъртта на Алексей Навални

          Навални, един от най-известните критици на Путин, почина на 16 февруари 2024 г. в наказателна колония в Арктическа Русия

          Унгария и Словакия искат Хърватия да разреши транзита на руски нефт през своя територия

          Транзитът на петрол през тръбопровода „Дружба“, който преминава през Украйна, беше спрян в края на миналия месец
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions