петък, 20.09.24
14.8 C
17 C
16.8 C

ДВА МЕДАЛА: България се представи на Европейското първенство по художествена гимнастика

Дара Малинова и Магдалена Вълкова спечелиха първите отличия за България от Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща.

Малинова си извоюва сребърен медал на финала на лента при девойките. Тя излезе предпоследна в последния финал и получи 29.600 (13.300 трудност, 8.200 изпълнение, 8.100 артистичност).

Вълкова от своя страна спечели бронзов медал на финала на топка при девойките. Националката представи много добре красивата си композиция и получи оценка от 31.150 точки (14.9 трудност, 8.200 изпълнение, 8.100 артистичност, 0.050 наказание).

По-рано днес Дара Малинова завърши на четвърто място на финала на обръч при девойките. Българката изигра отлично съчетанието си и получи оценка от 31.300 точки (15.1 за трудност, 8.200 изпълнение, 8.000 артистичност).

От българския щаб подадоха контестация за трудност с тяло, която беше отхвърлена и Малинова остана на крачка от почетната стълбичка.