17 C
20 C
19.8 C

ПСЖ мина и през Рен с лекота

В 87-ата минута футболистите на гостите си помислиха, че са вкарали второ попадение

ПСЖ победи Рен с 3:1 в мач от 6-ия кръг на Лига 1. Попаденията за парижани отбелязаха Брадли Баркола на два път и Канг Ин Лий. Тимът на Луис Енрике събра 16 точки и е лидер в първенството, докато Рен е на 8-и със 7 точки.

Още в 3-ата минута Маркиньос си помисли, че е открил резултата. Неговият гол обаче бе отменен след намесата на ВАР заради засада.

16 минути след това Ашраф Хакими бе близо до попадението. Ударът му срещна напречната греда.

В 30-ата минута Брадли Баркола даде аванс на ПСЖ. Той получи от Усман Дембеле на границата на пеналтерията, след което нанесе прецизен удар в долния ляв ъгъл.

13 минути след старта на второто полувреме Баркола можеше да вкара втория си гол в мача. Изстрелът му обаче срещна левия страничен стълб.

В 58-ата минута отборът на Луис Енрике реализира втори гол. След рикошет топката стигна до Канг Ин Лий, а той отбеляза с глава.

Три минути по-късно Фабиан Руис излезе очи в очи с вратаря на гостите, но бе разколебан от добра намеса на Стив Манданда.

Все пак в 66-ата минута ПСЖ направи резултата класически. Хакими намери Баркола в пеналтерията, а втория стреля от движение и не остави шансове на Манданда.

15 минути преди края на редовното време на мача Арно Калимуендо върна един гол за Рен, след като реализира дузпа.

В 87-ата минута футболистите на гостите си помислиха, че са вкарали второ попадение. Голът на Алуди Сейди бе отменен заради игра с ръка.