Репутационни щети на тотализатора е нанесъл гафа при тегленето на тираж 5 от 35, при който бе изтеглено числото 41. Това заяви министърът на младежта и спорта Иван Пешев, като увери, че с неговия екип ще положат максимални усилия повече такива гафове да не бъдат допускани, предаде кореспондентът на БГНЕС за региона.
Днес Пешев посети Троян, където връчи почетни плакети на тримата ни медалисти от националния ни отбор, които спечелиха отличия на Световните военни зимни игри в Швейцария – Милена Тодорова, Владимир Илиев и Станимир Беломъжев. Състезателите, родом от балканския град, се завърнаха с три златни, един сребърен и един бронзов медал, с което класираха България на пето място сред останалите нации.
„Вашият неуморен труд и отдаденост прославиха България. Вярвам, че успехите Ви ще бъдат стимул за много млади хора да спортуват и пример за родните ни таланти в стремежа им да покоряват света“, каза още спортният министър, като подчерта и приноса на Цонка Карадочева за спортната общност в общината и й връчи почетен плакет на Министерството на младежта и спорта.
Съвместната ни работа с община Троян ще осигури необходимите ресурси и финансиране за развитие на спорта и спортната инфраструктура в града. Сигурен съм, че с вашата ангажираност към спорта и здравословния начин на живот ще постигнем още повече успехи. Това добави Пешев по време на посещението си в града, където се срещна с кмета на града Донка Михайлова, председателя на Общинския съвет инж. Петко Пенков и представители на общината, с които обсъдиха актуалната ситуация със спорта в града, както и стратегиите за неговото развитие. Акцент в срещата беше увеличението на бюджета за спорт за тази година, което ще предостави допълнителни възможности за подкрепа на младежките и професионалните спортни инициативи в региона.
„Сигурен съм, че с нови инвестиции и подкрепа спортът в Троян ще продължи да се развива и ще привлича нови таланти, с чиито успехи ще се гордеем“, сподели той.
Пешев посети и спортната зала, в която тренира баскетболният клуб Чавдар – стадион „Чавдар“, където се провеждат футболните първенства в града, както и новостроящата се многофункционална спортна зала в града. С капацитет от 618 седящи места и с възможност за още 200, залата ще е подходяща за практикуване на различни видове спорт, както и за провеждане на културни събития. Спортното съоръжение, което е финансирано със средства от Министерството на млдежта и спорта и от Община Троян, ще отговаря изцяло на всички европейски стандарти, включително и за достъп на хора с увреждания. Залата ще разполага и с паркинг за общо 77 автомобила и автобуси.