16.3 C
15 C
18.3 C

Неочакван герой прати Байерн (М) на полуфинал

Байерн (Мюнхен) победи Арсенал с 1:0 в реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 3:2 продължава към полуфиналите. Там баварците ще срещнат Мамнчестър Сити или Реал Мадрид, които играят продължения.

Първият удар към една от двете врати дойде в 8-ата минута, но Габриел Мартинели не успя да намери целта. Байерн пропусна да поведе в 24-ата минута след хубав удар от дистанция на Джамал Мусиала, но Давид Рая изби.

Арсенал се отчете с два пропуска след половин час игра, когато в рамките на минути Мануел Нойер спаси изстрели на Мартин Йодегор и Габриел Мартинели.

До края на първото полувреме имаше атаки и към двете врати, но така и не се стигна до опасни удари.

Минута след почивката Леон Горецка удари напречната греда на вратата на Арсенал след удар с глава.

Байерн все пак успя да поведе след гол с глава. Отбеляза го Йозуа Кимих в 63-ата минута, засичайки центриране на Рафаел Герейро (1:0).

До края Йодегор за Арсенал и Мусиала за Байерн пропуснаха положения за гол.