14 C
16.1 C

Олимпик Марсилия игра над 85 минути с човек по-малко, но победи Лион

Две минути по-късно все пак гостите стигнаха до победата

Олимпик Марсилия победи Лион с 3:2 като гост в мач от 5-ия кръг на Лига 1. Успехът бе постигна въпреки факта, че „фокейците“ бяха с човек по-малко над 85 минути. „Хлапетата“ откриха резултата в началото на второто полувреме, но попадения на Пол Лирола и Улисес Гарсия донесоха обрата. Раян Шерки си помисли, че е донесъл точката на домакините, но отборът на Роберто де Дзерби стигна до успеха с попадение на Джон Роу в 6-ата минута на продължението.

Още в 5-ата минута Марсилия остана с човек по-малко, след като Леонардо Балерди си изкара втори жълт картон.

Пет минути след това Лион можеше да открие резултата, но удар на Гифт Орбан срещна напречната греда.

В 24-ата минута „фокейците“ създадоха добра атака. Валентин Ронже прати изстрела си под напречната греда, но вратарят на домакините успя да се намеси.

Две минути преди края на първото полувреме Исмаел Коне бе близо до гол. В последния момент обаче неговият изстрел бе изчистен пред голлинията.

В 7-ата минута на добавеното време на първата част „хлапетата“ получиха дузпа след игра с ръка в пеналтерията. Зад топката застана Александър Лаказет, но изпълнението му бе спасено.

В 53-ата минута Лион откри резултата. Клинтон Мата намери Дуйе Чалета-Цар в наказателното поле. Той отправи неспасяемо изстрела си с глава в горния десен ъгъл.

16 минути след това Марсилия изравни. Луиш Енрике подаде към Пол Лирола, който прати топката в мрежата с удар в левия ъгъл.

В 82-ата минута отборът на Роберто де Дзерби осъществи пълен обрат. Този път Лирола асистира за попадението, което бе дело на Улисес Гарсия.

Лион изравни резултата в 93-ата минута. Клинтон Мата центрира към Раян Шерки, който не остави шансове на стража на гостите с прецизен удар в левия ъгъл.

Две минути по-късно все пак гостите стигнаха до победата. Джон Роу донесе трите точки с удар от границата на пеналтерията.