Search Suggestions
      четвъртък, 05.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО
          14:03 Надежда Йорданова за Изборния кодекс: Президентът да наложи вето13:15 ВСУ: Ударихме полигона за изстрелване на „Орешник“11:34 Историческа промяна: Частна компания поема 25% от линиите на БДЖ в Източна България11:23 Депутатите започнаха работа с декларации за Гоце Делчев, здравеопазването и приемането на еврото10:48 Благовест Кирилов за изтеклите кадри: България е под европейски санкции заради неприетата навреме директива за киберсигурност10:13 Кирил Добрев: Новият лидер на БСП поема исторически риск – или ще спаси партията, или ще я закрие09:59 България блокира пътя на Сан Марино към ЕС заради банкови рискове, изчезнали са 15 млн. евро на българин09:15 Енргийният експерт Еленко Божков с коментар за шокиращите сметки за ток09:07 Роман Василев за случая „Петрохан“: Реакцията на институциите наподобява фолклор

          Албания отмени временната забрана на TikTok след почти година ограничения

          5 февруари 2026 | 12:39 190

          Албанското правителство отмени временната забрана за достъп до социалната платформа TikTok, въведена преди единадесет месеца, става ясно от официален документ на Министерския съвет, цитиран от местни медии.

          - Реклама -
            
            

          Ограничението беше наложено през март 2025 г., след като тийнейджър беше смъртоносно намушкан от свой съученик след конфликт, започнал в социалните мрежи. Тогава властите обявиха, че мярката цели да предотврати вредните ефекти от платформата върху младежите.

          В новото решение, което предстои да бъде публикувано в Държавен вестник, правителството разпорежда отмяна на временните мерки за прекъсване на достъпа до платформата на територията на страната.

          Решението идва в момент, когато Конституционният съд трябваше да разгледа жалба срещу забраната, внесена от журналистически и неправителствени организации, които твърдяха, че ограничението нарушава свободата на изразяване.

          Опозицията също критикува забраната, въведена малко преди началото на предизборната кампания за парламентарните избори през 2025 г., спечелени от управляващата партия.

          Въпреки наложените ограничения, достъпът до платформата на практика не беше напълно прекъснат, тъй като много потребители продължиха да я използват чрез VPN услуги.

          TikTok често е обект на критики в различни държави заради събирането на данни, влиянието върху младежите и потенциални рискове за изборни процеси. През последните месеци няколко страни предприеха ограничения върху използването на социални мрежи от непълнолетни.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Зеленски: Преговорите между САЩ, Русия и Украйна в Абу Даби не са лесни

          Украйна настоява за по-бърз напредък към прекратяване на войната, заяви президентът в Киев.

          Мицотакис и Ердоган ще се срещнат в Анкара на 11 февруари

          Атина заявява, че влиза в разговорите с Турция с твърда позиция и без отстъпление от националните „червени линии“.

          Прецедент в Белгия: Осъдиха българин за изнасилване след фалшиви банкови преводи

          Говорител на съда в Антверпен посочи, че за пръв път се разследва и осъжда извършена по подобен начин измама като престъпление против личността
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions