„Байерн“ и „Реал“ се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига

Баварците разгромиха „Арсенал“ в Лондон

7 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

„Байерн“ (Мюнхен) и „Реал“ (Мадрид) се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига. Баварците разгромиха „Арсенал“ в Лондон със същия резултат, с който спечелиха и в първия мач – 5-1.

„Арсенал“ поведе през първото полувреме с гол на Уолкът, но през второто Лоран Кошчелни беше изгонен и съдията Тасос Сидиропулос даде дузпа, от която Левандовски изравни. Домакините претендираха, че полякът е бил в засада, но реферът не прие протеста.

След това с два гола на Видал и по един на Робен и Дъглас Коста германският тим довърши съперника.

В другия мач „Реал“ също спечели с идентичен резултат от първия двубой срещу „Наполи“ – 3-1 в Неапол.

Играчът на „Наполи“ Дрис Мартенс вкара два гола – един във вратата на „Реал“, с който откри резултата, и един в собствената си за 2-1 в полза на испанците. Другите две попадения бяха дело на Серхио Рамос и Алваро Мората.