EURO 2020: Италия стана първият финалист след драматични дузпи срещу Испания

Вторият финалист и съперник на Италия ще се реши днес, след срещата между Англия и Дания

3 годиниСпортни 4 Антоанета Начева

Националните отбори на Италия и Испания изиграха един от най-зрелищните мачове на UEFA EURO 2020. "Адзурите" станаха първият финалист в турнира, надигравайки испанския тим в дузпи.

Първоначално резултата откри Федерико Киеза и изведе Италия напред в резултата в 60-ата минута за 1:0. Другият нападател на „Ювентус“ Алваро Мората успя да преодолее Донарума в 80-ата минута и възстанови равенството – 1:1. Попадението на Мората бе шесто му за Испания на еврофинали. Това е и рекорд за нападателя за най-много голове с фланелката на "Ла Роха" на еврофинали, като до момента делеше постижението с Фернандо Торес.

Оставащите 10 минути не бяха достатъчни отборите да си отбележат попадение и срещата влезе в продължения. До края тимовете не успяха да реализират попадение и оставиха на дузпите да решат първия финалист в турнира.

При изпълнението на дузпите испанците направиха два пропуска, а кулминацията в срещата бе спасяването на Джанлуиджи Донарума след удар от бялата точка на Мората в предпоследната.

В крайна сметка с общ резултат от 5:3 при дузпите (1:1 в редовното време и продълженията) тимът на Италия стана първият финалист на UEFA EURO 2020, отстранявайки отбора на „Ла Фурия“