Григор Димитров с нова победа в Мелбърн

Българинът се класира за трети кръг

пропускане
3 годиниСпортни 1 Боян Марков

Григор Димитров записа убедителна победа във втория кръг на Australian Open 2021 и се класира за трети кръг. Българинът победи представителя на домакините Алекс Болт със 7-6, 6-1, 6-2.

Първият сет вървеше гейм за гейм, като и двамата не допуснаха пробив, а Болт сервираше пръв. Стигна се до тайбрек, където Григор беше убедителен и спечели със 7-1 точки.

До края на мача българинът вървеше все по-уверено и даде само три гейма на своя съперник. Димитров направи по два пробива във всеки един от сетовете, което беше достатъчно за спечелването на двубоя.

Григор Димитров ще играе в третия кръг срещу поставения под номер 15 на турнира испанец Пабло Кареньо-Буста. Буста е полуфиналист от последния US Open. При успех българинът ще се изправи срещу победителя от мача между Доминик Тийм и Ник Кириос.