Григор загуби след истинско зрелище

Българинът бе на косъм от страхотен обрат

4 годиниСпортни 5 Боряна Райчева

Григор Димитров загуби от Стан Вавринка още в първия кръг на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Синсинати. Това беше пето поредно поражение на хасковлията от този съперник. Този път обаче Григор показа добра игра и… характер.

Димитров спечели първия сет със 7:5, а Вавринка втория с 6:4, за да се стигне до решаващ трети. В него Стан поведе с 5:1, но Григор отказа да се предаде. Успя да докара нещата до 5:5 като дори отрази два мачбола в осмия гейм. Веднага след изравняването на геймовете, българинът допусна пробив, който обаче веднага върна, за да вкара мача в тайбрек. Вавринка все пак спечели с 5:7, 6:4, 7:6(4) след 2 часа и 35 минути гладиаторска битка на централния корт.