Локо Пловдив обърна Дунав

"Смърфовете" са на точка от върха

пропускане
5 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

"Локомотив Пловдив" затвърди добрата си игра от началото на сезона, записа четвърти успех в efbet Лига, след като направи обрат от 0:1 до 3:1 срещу "Дунав" у дома. В герой за "черно-белите" се превърна капитанът Димитър Илиев, който отбеляза два гола.

Гостите от Русе поведоха изненадващо в 9-тата минута чрез Стефан Христов, а 15-минути по-късно именно Илиев възстанови равенството. Пловдивчани направиха пълен обрат още в края на първата част, когато Карагерен наказа бившия си тим. Десет минути след подновяването на играта, отново капитанът Илиев се разписа с много красиво попадение за крайното 3:1.

По този начин "смърфовете" запазиха мястото си в Топ 3 с актив от 13 точки, колкото има и "Левски". На първата позиция е "Лудогорец", с точка повече от тях.

В следващия кръг "Локомотив" се изправя срещу "Левски" на "Герена" в голямото дерби от 7-мия кръг, а "Дунав Русе" ще е домакин на "ЦСКА-София".