Арда шокира Ботев (Пд)

Тимът от Кърджали се изкачи на първата позиция в група „Б“ на втората осмица

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Арда (Кърджали) излъга Ботев (Пловдив) с 1:0 на стадион „Локомотив“ в парк „Лаута“ го измести от първата позиция в група „Б“ на втората осмица след 28-ия кръг в efbet Лига.

Мачът бе последен за този сезон за капитана на Ботев Лъчезар Балтанов. Халфът ще се подложи на операция, за да може да бъде на линия за старта на новия сезон.

Символичните домакини от Кърджали бяха по-активни през първата част, в която и двата тима по веднъж удариха греда. Първо в 27-ата минута след чудесен удар отдалеч на Станислав Шопов топката срещна горната греда, а след това Лъчезар Балтанов я вкара с глава във вратата на Арда. Попадението обаче не беше признато заради засада, каквато на повторенията не се видя. Шест минути след това Спас Делев намери пространство пред наказателното поле на Ботев и нацели горната греда на вратата на Янко Георгиев.

След почивката в 67-ата минута Тодор Неделев бе близо до гол за Ботев, но след удара му от далечна дистанция топката отново срещна напречната греда.

Тимът от Кърджали дочака своя миг в 81-ата минута, когато при заучено изпълнение на корнер Ковачев центрира към близката греда, където Радослав Василев се оказа по-бърз от Терзиев и чукна топката в мрежата за 1:0. До края на мача „канарчетата“ не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха победени от стадиона на Локо (Пд).