Арда закотви Пенев и Царско село на дъното

Спас Делев и Иван Коконов точни за първата победа на Славко Матич начело на тима от Кърджали

2 годиниФутбол 9 Симеон Кисьов

Арда победи с 2:0 Царско село в мач от 18-ия кръг на Еfbet Лига. Тимът от Кърджали си свърши работата още през първата част, когато паднаха и двете попадения. Спас Делев и Иван Коконов от дузпа бяха точки. Така новият наставник на домакините Славко Матич записа първи успех начело на отбора. Арда събра 21 точки и е на деветото място. Воденият от Любослав Пенев Царско село е закотвен на дъното с едва 11 точки в актива си - на две от предпоследния Пирин (Благоевград).

Домакините започнаха по-активно срещата и логично стигнаха до откриване на резултата. В 21-ата минута Давид Кики получи пас в пространство отляво и намери по земя нахлуващия Спас Делев. Нападателят без да се бави засече кълбото във вратата. В ситуацията останаха съмнения за засада, но след преглед от ВАР попадението бе признато.

Десетина минути преди края на първата част гостите имаха претенции за дузпа, след като при едно центриране Гаетан Миси Мезу игра с глава, а след това топката докосна ръката на Алекс Петков. Ситуацията обаче не бе разгледана от ВАР.

В 45-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Удар на Иван Тилев спря в ръката на Александър Александров и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Коконов и безпощадно реализира.

В 51-ата минута Коконов направи фрапантен пропуск. Авторът на втория гол получи пас на празна врата от Давид Кики, но от по-малко от два метра не успя да вкара.

В 80-ата минута Арда удари греда. Удар с левия крак на Светослав Ковачев се отби в напречния стълб на вратата на Янко Георгиев.