Атлетик на финал срещу Реал за Купата

Баските обърна Атлетико (Мадрид) в Саудитска Арабия

2 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Шампионът Атлетико (Мадрид) допусна обрат и загуби от Атлетик (Билбао) с 1:2 във втория полуфинал на турнира за Купата на Краля в Саудитска Арабия.

През първата част играта бе равностойна и попадения не бяха реализирани. Картината на терена не се промени особено и в 62-ата минута Атлетико поведе след автогол на вратаря Унай Симон.

Баските се втурнаха в атака и направиха пълен обрат за четири минути. Йерай (77) изравни след пас на Икер Муниаин, а Нико Уилямс (81) донесе успеха на „лъвовете“ от Билбао след подаване на Дани Гарсия.

В четвъртата минута от добавеното време Хосе Хименес бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение, като съдията взе това решение след преглеждане на ситуацията с ВАР.

На финала баските ще се изправят срещу Реал (Мадрид), който отстрани Барселона с 3:2 след продължения в „Ел Класико“, което се игра също в Рияд.