Байерн се сгромоляса

Шампионите се сринаха в края

4 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Байерн (Мюнхен) не успя да се завърне на върха в Бундеслигата, след като се срина в края и завърши при с 2:2 с Аугсбург в баварското дерби от 8-ия кръг на първенството.
Ремито значеше актив от 15 точки за хората на Нико Ковач, като те изостават от първото място, където се намира тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) (16 точки), който по-късно днес среща съименниците от Дортмунд (12 точки).
За мюнхенци днес редовните си голове вкараха Роберт Левандовски (14') и Серж Гнабри 49'). Полякът отбеляза двадесетото си попадение от началото на сезона с екипите на Байерн и Полша във всички турнири, като в Бундеслигата се разписа за осми пореден път, изравнявайки Пиер-Емерик Обамеянг, който държи рекорда с гол в осем поредни срещи. За Аугсбург точни пък бяха Рихтер (1') и Финбогасон (90+2').
В днешния мач гостите изненадващо изостанаха в резултата още в 1-ата минута, когато Рихтер даде преднина на Аугсбург.
Байерн обаче бързо влезе в ритъм и Левандовски отбеляза с глава 13 минути по-късно, изравнявайки резултата.
Последваха много силни минути за Лева и компания, но втори гол до края на полувремето така и не падна.
Второто полувреме започна брилянтно за хората на Ковач, като Гнабри отбеляза страхотен солов гол за 2:1.
Това не бе всичко в двубоя и след хубава атака в края Финбогасон донесе точката на домакините с гол отблизо за 2:2.