Челси разби Динамо (Киев) с 5:0

„Сините“ от Лондон смачкаха Динамо и в Киев

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Челси спечели убедително с 5:0 при визитата си на украинския гранд Динамо (Киев) в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа и с общ резултат 8:0 се класира за следващата фаза на турнира.
„Сините“ бяха победили с 3:0 в Лондон, а на стадион „Олимпийски“ отказаха домакините още в началото чрез Оливие Жиру (5, 33), който реализира след това и втори гол. Френският нападател се разписа след асистенции на Лофтъс-Чийк и Маркос Алонсо (45+1), направил разликата класическа още преди почивката.
През втората част Оливие Жиру (59) оформи своя хеттрик след пас на Вилиан, а след това подаде на Калъм Хъдсън-Одой (78), който фиксира крайното 5:0 за лондончани. Домакините отправиха само два точни удара и отстъпваха по всички показатели на носителя на Купата на Англия за миналия сезон.