Франция най-сетне спечели в Лигата на нациите

Дидие Дешан дава шанс на двама играчи да дебютират за националния отбор. Това са футболистите на Монако Беноа Бадиашил и Юсуф Фофана

2 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Настоящият шампион в турнира Лига на нациите води с 2:0 на Австрия в двубой от група 1 на Лига "А". Килиан Мбапе откри резултата в 56-ата минута.  Оливие Жиру удвои в 65-ата. "Петлите" се представиха под всякакви очаквания в първите си четири мача и заемат последното място в групата с актив от едва две точки. Австрийците имат две повече. През юни двата отбора завършиха 1:1 във Виена.

Дидие Дешан дава шанс на двама играчи да дебютират за националния отбор. Това са футболистите на Монако Беноа Бадиашил и Юсуф Фофана. Рафаел Варан извежда отбора с капитанската лента. Оливие Жиру и Килиан Мбапе оформят нападателния тандем на "петлите". Малко зад тях е Антоан Гризман.

Капитанът Дейвид Алаба започва в центъра на защитата на Австрия. Марко Арнаутович също е титуляр, което означава, че той изравнява рекорда за най-много мачове за националния отбор - 103. Андреас Херцог също има толкова.

Още във втората минута Мбапе прати топката във вратата на Пентц, но попадението правилно бе отменено заради засада.

"Петлите" имаха предимство през цялата първа част, но така и не успяха да вземат преднина. В 26-ата минута Мбапе и Жиру комбинираха добре, след което нападателят на ПСЖ излезе очи в очи с Пентц, но не успя да пусне топката покрай стража, който улови. В 35-ата минута Франция бе изключително близо до гола. След корнер пред вратата на гостите и няколко опита за игра с глава Чуамени засече много добре със задна ножица. Пентц успя да отклони топката в напречната греда, след което реагира отново блестящо, за да изпревари Гризман, който бе готов с добавката.

Неприятната новина за Дешан през тази първа част бе, че в средата на полувремето Жул Кунде получи някаква контузия в прасеца и бе заменен от Салиба.

В добавеното време Мбапе нахлу на скорост и премина покрай Пентц, след което върна към Фофана, който обаче не успя да уцели топката и пропусна още една чудесна възможност за домакините.

В 52-рата минута Клаус пропусна поредния голям шанс за "петлите", след като от десетина метра стреля над напречната греда. В 56-ата Франция най-сетне взе преднина. Забитцер сгреши в центъра и подари топката на Жиру, който веднага продължи към Мбапе. Асът на ПСЖ направи страхотен солов пробив, преодоля трима бранители, след което още двама само видяха как стреля точно за 1:0.