Гол в 96-ата минута остави Манчестър Юнайтед извън топ 4

Саутхемптън открадна точка на „Олд Трафорд“ в страхотно шоу

4 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Манчестър Юнайтед завърши зрелищно 2:2 у дома със Саутхемптън в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига и спря серията си от четири шампионатни победи.

Стюарт Армстронг (12) изведе „светците“ напред в резултата след пас на Редмънд, но домакините обърнаха с два бързи гола, дело на Маркъс Рашфорд (20) и асистиралия му Антони Марсиал (23) след подаване на Бруно Фернандеш.

„Червените дяволи“ продължиха да доминират не само до края на първата част, но и след почивката. Футболистите на Оле Гунар Солскяер обаче не намираха верния път към нов гол и в крайна сметка допуснаха изравняване в последните секунди. Майкъл Обафеми (90+6) донесе точката за гостите след пас на Беднарек.

Така „светците“ спряха серия от четири шампионатни победи на „червените дяволи“, които останаха пети с 59 точки и по-лоша голова разлика от четвъртия Лестър. Саутхемптън е 12-и с 45 точки.