Италия победи Босна и Херцеговина с 2:1

Босна и Херцеговина поведе на лидера, но остава извън топ 3

5 годиниФутбол 23 Телевизия Евроком

Италия победи Босна и Херцеговина с 2:1 в среща от група J на квалификациите за Евро 2020 и продължава без загубена точка след 4 мача.Очакванията за дерби се оправдаха и двата тима създадоха достатъчно положения, за да съжаляват за пропуснатата победа. Един Джеко изведе гостите напред в 32-ата минута, което беше първи допуснат гол за "скуадрата" в квалификациите, но Инсиние изравни минути след почивката. Марко Верати реши всичко в 86-ата минута с техничен удар за 2:1.
В друга среща Финландия се наложи с 2:0 като гост над аутсайдера Лихтенщайн. Теему Пуки откри резултата в 37-ата минута, а Калман удвои в 57-ата.
Армения пък поднесе голямата изненада и победи Гърция с 3:2 в Атина, с което европейският шампион от 2004 година остава далеч от класиране за следващия континентален форум.
В класирането води Италия с 12 точки, следва Финландия с 9, Армения с 6, Босна и Херцеговина с 4, Гърция също с 4, а Лихтенщайн с 0.