Реал Мадрид приключи сезона с равенство

Последната ситуация беше за Реал, когато в 64-ата минута Марсело центрира отляво, а Бензема стреля с глава, но покрай дясната греда

2 годиниФутбол 14 Симеон Кисьов

Новият испански шампион Реал Мадрид не успя да победи гостуващия на "Сантиаго Бернабеу" тим на Реал Бетис и двата отбора завършиха наравно при резултат 0:0 в двубой от последния 38-и кръг на испанската Ла Лига.

Домакините стартираха срещата силно и наложиха бързо своето темпо. Реал можеше да поведе в резултата още в осмата минута, когато Ферлан Менди направи хубав пробив отляво и центрира в наказателното поле, където Карим Бензема стреля, но бе блокиран от Марк Бартра. Последва добавка на Каземиро, която обаче беше неточна.

Севлици отговориха в 14-ата минута, когато организираха бърза атака, но Даниел Карвахал се намеси и изчисти в корнер.

Две минути по-късно Хуанми засече центриране от левия фланг, но не успя да я насочи точно във вратата.

В 20-ата минута гостите създадоха най-чистата си ситуация. Тогава Уилиан Жозе напредна добре към наказателното поле и стреля опасно, но Тибо Куртоа се намеси и спаси. Малко след това отново белгийският спря нов удар на Хуанми.

В последната минута от редовното време на първата част Реал пропусна чудесна възможност да открият резултата. Тогава Каземиро се освободи на центъра, напредна и стреля от границата на наказателното поле, но покрай лявата греда на Руи Силва.

Шест минути след началото на втората част Реал имаше страхотен  шанс да открие резултата. Дани Карвахал центрира отлично отдясно в наказателното поле, където Бензема засече прекрасно от около точката за дузпа, но Руи Силва показа страхотен рефлекс и изби. Последва добавка на Родриго, който обаче не успя да отбележи във вратата от няколко метра.

В 53-ата минута отново Бензема опита удар пред наказателното поле, но топката прелетя покрай лявата греда на гостите.

Пет минути по-късно Федерико Валверде отигра хубаво към Бензема пред пеналтерията, а французинът стреля по диагонала към далечния ъгъл по тревата, но в аут.

Натискът на домакините продължи и последва мощен удар на Едуардо Камавинга в 59-ата минута, но Силва спаси.

В следващите минути темпото на игра поспадна и положения пред двете врати липсваха. В игра за домакините пък се появиха Дани Себайос, Марсело и Иско, докато за гостите ветеранът Хоакин също влезе на терена. За Марсело и Хоакин се очаква това да бъде последен мач за техните отбори.

В 83-ата минута Винисиус проби отляво и намери Бензема, който овладя топката на гърди, но след това стреля над напречната греда.

Три минути преди края на редовното време Хоакин можеше да стане най-възрастният голмайстор в историята на Ла Лига, но от чиста позиция пропусна. В ситуацията Кристиан Тейо центрира отдясно в наказателното поле, а Жозе свали на далечната греда за ветерана, който обаче стреля над гредата.

В добавеното време пък снаряд на Дани Себайос профуча покрай вратата. Последната ситуация беше за Реал, когато в 64-ата минута Марсело центрира отляво, а Бензема стреля с глава, но покрай дясната греда. Така приключи и двубоя.