Две момчета на 17 години се удавиха във водите на р. Осъм. Полицията издирва телата на жертвите, които са от град Летница.
Двете момчета са се удавили вчера около 16.30 ч., в близост до моста от Летница за село Крушуна, съобщи зам.-кметът на Летница Иван Иванов.
„Те са дошли четири деца да се къпят. Двете деца са влезли да се къпят и са започнали да се давят. Другите две са се уплашили и са отишли в Спешна помощ и са подали сигнала. Веднага са се отзовали Спешна помощ и полицията и започна моменталното издирване. До 23.30 ч снощи бяха тук, без резултат. Заградихме снощи реката по течението, да локализираме мястото, да не тръгнат надолу по течението на реката. В момента чакаме водолаз, който ще продължи търсенето. Тук реката е някъде около 6 метра дълбочина. То е вир“.
От полицията потвърдиха за издирването на удавени в река Осъм момчета.
