23 C
19 C

Барселона продължи да се вихри

Ямал се вихри

Барселона продължава наказателната си акция от началото на сезона. Този път футболистите на Ханзи Флик прегазиха хита на миналия шампионат Жирона с 4:1 като гост в мач от петия кръг на Ла Лига.

С два гола за каталунците се отчете голямата звезда Ламин Ямал. Европейският шампион реализира двете си попадения в рамките на 7 минути през първото полувреме между 30-ата и 37 минути.

120 секунди след началото на втората част новото попълнение Дани Олмо направи врезултата класически, а в 64-ата минута Педри покачи до 4:0.

10 минути преди края Стуани отбеляза почетното попадение за домакините.

Така в класирането Барса продължава да е едноличен лидер с пълен актив точки след първите пет кръга – 15. Жирона от своя страна са седми със 7 пункта.

В следващия кръг каталунците отново са гости, този път на Виляреал, докато „жирондинците“ имат визита на Валенсия.