17 C
17 C

Кошмар и позорна загуба за Борусия (Д) срещу Щутгарт

"Жълто-черните" допуснаха цели пет гола

Щутгарт съсипа Борусия (Дортмунд) с 5:1 като домакин в мач от четвъртия кръг на германското първенство. Кошмарът за „жълто-черните“ от Дортмунд започна още в четвъртата минута, когато Дениз Ундав даде преднина на Щутгарт в резултата. В 21-вата минута Ермедин Демирович бе точен за 2:0, а Енсо Мило влоши още повече положението за гостите с трето попадение в 62-рата минута. Серху Гираси отбеляза за Борусия в 75-тата минута, но само 5 минути по-късно току-що влезлият на терена Ел Билал Туре отново наказа гостите – 4:1. Последното попадение в двубоя бе дело на Ундав в последната минута.

След този погром над съперника, Щутгарт е седми в подреждането със 7 точки. Дортмундци пък са осми, също със 7 точки. Водач е Байерн (Мюнхен) с 12 точки, следван от Байер (Леверкузен), Фрайбург и Айнтрахт (Франкфурт), които са с по 9.