16.5 C
15 C
15.1 C

Челси размаза отбор от четвърта дивизия

Финалистът от последното издание на турнира за Купата на Лигата на Англия – Челси, се класира безпроблемно за 1/8-финалите в надпреварата, след като победи четвъртодивизионния Бароу у дома на „Стамфорд Бридж“ с 4:0.

Успехът за „сините“ бе гарантиран още през първото полувреме, като в 8-ата минута Жоао Феликс комбинира с Кристофър Нкунку и той вкара за 1:0.

Бившият футболист на РБ Лайпциг се разписа отново в 15-ата минута, когато завършващото подаване дойде от Мало Густо.

В 28-ата минута Пол Фарман си вкара автогол и върху Бароу надвисна опасността от разгром.

Тези опасения се потвърдиха през втората част, когато Челси продължи да атакува, а в 48-ата минута Михайло Мудрик асистира за Педро Нето и той вкара за 4:0.

Четвърт час преди края на редовното време Кристофър Нкунку оформи свой хеттрик, вдигайки феновете на „Стамфорд Бридж“ за пети път на крака.