вторник, 22.10.24

Арда взе труден успех в Бистрица и се изкачи на шесто място

Двата тима закриха кръга в efbet Лига

Арда постигна първа победа като гост през сезона. Кърджалийци спечелиха визитата си в Бистрица на ЦСКА 1948 с 2:1. В 36-ата минута Феликс Ебоа засече центриране на Борислав Цонев, откривайки резултата за гостите.

След началото на втората част гостите продължиха да създават опасности пред вратата на Алекс Божев. В 58-ата минута Тонислав Йорданов покачи резултата на 2:0 за своя тим, а юношата на Левски Борислав Цонев записа втора асистенция в двубоя.

Почетното попадение за „червените“ реализира Джонатан Перейра, който се разписа по феноменален начин. Бразилският краен бранител отправи неспасяем мощен удар, който скъса мрежата на иначе вездесъщия Анатолий Господинов.

С победата днес Арда се изкачва на шестата позиция в класирането с актив от 18 точки, като по този начин възпитаниците на Александър Тунчев задминаха Берое, който е с точка пасив. ЦСКА 1948 остава на осмо място с 14 точки.