неделя, 27.10.24

Барселона разби Реал в Мадрид с 0:4

Голово шоу на 36-годишния Левандовски и компания, през второто полувреме на Ел Класико, доведе до разгром на Реал Мадрид на “Бернабеу” с 0:4.

Роберт Левандовски вкара два пъти в рамките на две минути, нанасяйки първото поражение на испанските шампиони в Ла Лига от повече от година насам.

Тийнейджърското крило Ламин Ямал и Рафиня завършиха разгрома, а два гола на мадридската суперзвезда Килиан Мбапе бяха отменени заради засада в разочароващото първо Класико за „Лос бланкос“, които сега изостават от лидерите в лигата Барселона с шест точки.

Капитанът на Франция Мбапе постоянно бе надхитрян от високата защитна линия на гостите за разочарование на развълнуваната публика на „Сантяго Бернабеу“, чието настроение се помрачи, когато Барселона отбеляза четири гола през второто полувреме.

Барселона прекъсна серията на Мадрид от 42 мача без поражение в Ла Лига, с един мач по-малко от абсолютния рекорд на каталунските гиганти, като придаде допълнителен блясък на триумфа си.

Ханси Флик вкара Барселона във форма само за няколко месеца и като сложи край на серията от четири поражения в Класикото, младите му играчи постигнаха категорична победа, за да покажат колко далеч са стигнали.

Треньорът на мадридчани Карло Анчелоти заложи на повече мускули в средата на терена, като избра Едуардо Камавиня вместо Лука Модрич, а планът за игра на неговия отбор беше ясен – да се защитава и да се опита да изведе Мбапе или Винисиус Жуниор с дълга топка в пространството зад високата защитна линия на Барселона.

Това доведе до интензивно, но повтарящо се първо полувреме, в което защитата на Барселона осем пъти хвана Мадрид в засада.

Въпреки усещането, че постоянно застрашават Барселона, мадридчани отправиха само един точен удар през първото полувреме, като Винисиус стреля в страничната мрежа сам срещу вратаря.

В желанието си за повече контрол Флик замени Фермин Лопес с Френки де Йонг на полувремето и скоро Барселона поведе.

Марк Касадо изведе Левандовски и полякът се оказа в наказателното поле.

36-годишният футболист стреля ниско покрай Лунин, за да смълчи „Бернабеу“, а две минути по-късно се разписа отново.

Левандовски пропиля два златни шанса да завърши хеттрика си.

Звездата на Испания на Евро 2024 Ямал вкара третия гол на Барселона.

Рафиня довърши разгрома с прехвърлящ удар над Лунин, за да остави „Бернабеу“ в недоумение.