14.8 C
17 C
16.8 C

Фабио Ди Джанантонио спечели Гран При на Катар

Италианецът Фабио Ди Джанантонио (Грезини Рейсинг) спечели първото място в клас MotoGP за Гран При на Катар, предпоследен кръг за сезона от световния шампионат по мотоциклетизъм.

Той измина 22-е обиколки за 41:43.654 минути и стигна до първи успех в кариерата си. Италианецът надделя над лидера в шампионата Франческо Баная (Италия, Дукати) в последните обиколки, докато претендентът за титлата Хорхе Мартин завърши едва 10-и.

Ди Джанантонио, който няма да кара в MotoGP през следващия сезон, показа агресивност на осветената от прожектори международна писта „Лусаил“, изпреварвайки Баная с 2.734 секунди. Още един италианец Лука Марини (VR46 Racing) завърши трети с пасив от 4.408 секунди.

В генералното класиране Франческо Баная увеличи аванса си след днешното състезание. Той води с 437 точки, с 21 повече от  Хорхе Мартин, който има 416. На трета позиция е Марко Бедзеки (Италия) с 326 точки.

Баная може да защити световната си титла в спринта на финалното за сезона Гран При на Валенсия следващия уикенд.