Search Suggestions
      понеделник, 16.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Атанас Русев: Случаят „Петрохан“ разкри проблеми в институциите

          Експерти посочват липса на координация и рискове от сектантско влияние

          16 февруари 2026 | 09:19 1003

          Случаят „Петрохан“ показва много дисфункционалности в нашите институции. Това, което наблюдаваме в комуникационно отношение е бедствено. Начинът, по който се води комуникацията още от самото начало на случая, е крайно непрофесионален. Допусна се семействата на жертвите буквално да бъдат публично линчувани – това е далеч от всякакви представи за професионално общуване. Това заяви в „Здравей, България” директорът на програма “Сигурност” в Центъра за изследване на демокрацията Атанас Русев.

          - Реклама -
            
            

          По думите му другата голяма празнина, която проличала ясно – била координациятата между институциите по отношение на деца в риск.

          От своя страна психологът Иван Игов подчерта, че един от въпросите, които си задава той е какво точно се е случило извън „чистата секта, която е съществувала там“.

          И допълни:

          Според Русев властите очевидно са можели да направят много неща. От изтеклата информация и показания ставало ясно, че от ГДБОП са приканили един от свидетелите да валидира показанията си, като доведе друг очевидец.

          И изрази надежда, че с идването на новото правителство ще се работи по-активно по проверка на всички документи.

          Според психолога тази група е изградила широка мрежа от зависимости. И дадде пример с други международни скандали, при които чрез компромати се създават зависимости.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          НА ЖИВО: „България може“ с пресконференция за парламентарните избори

          Предстои и Националната конференция на ПП „България може“, която ще се състои на 21 февруари

          Димитър Манолов: С 14% е поскъпнала потребителската кошница за 2 месеца

          Властта гледа към пенсиите в армията и полицията, както към професионалния пенсионен фонд на учителите

          Манолова: Депутатските заплати скачат с 9%, докато хората се чудят как да платят тока

          Възнаграждение на народен представител вече ще започва от 4464 евро или близо 9000 лева
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions