Локомотив (София) излъга Пирин

"Железничарите" се изравниха по точки с "орлетата" и остават в елита

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Локомотив (София) излъга Пирин (Благоевград) с 1:0 на стадион „Васил Левски“ в мач от петия плейофен кръг на долната четворка на втората осмица и се изравни по точки с "орлетата". Единственото попадение бе дело на Димитър Митков (37). По едно попадение на двата тима не бе зачетено заради засада, като реализаторите бяха Милошев и Костов. Още след равенството 0:0 между Ботев (Враца) и Царско село по-рано днес столичните "железничари" запазиха мястото си в елита, докато "орлетата" си гарантираха това още в миналия кръг.

Първият удар отправиха в 12-ата минута чрез Преслав Йорданов, който пробва късмета си от далечна дистанция, но бе неточен. Пет минути по-късно Локомотив отговори с акробатично изпълнение на Октавио, но топката премина над вратата.

След половин час игра Божидар Кацаров центрира към Красимир Милошев, той отклони топката в ръката на Занев, след което стреля към вратата и Кирев спаси, а при добавката Милошев прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе признато заради засада. Седем минути след това Малин Орачев центрира отляво и Димитър Митков с глава се разписа за 1:0.

През втората част в 62-ата минута Станислав Костов получи центриране отляво от Петър Занев и с глава насочи топката в мрежата, но се оказа, че е бил в засада и голът не бе признат. В 85-ата минута резервата Фране Чиряк се озова на изгодна позиция за гол, но не успя да удвои аванса на домакините.

След успеха си "железничарите" събраха 33 точки и се изравниха с "орлетата", които също остават в елита.