Николай Тодоров вкара гол за Инвърнес за Купата на Шотландия

Роденият в Плевен през 1996 година българин реализира изравнителното попадение за своя отбор

3 годиниСпортни 3 Боян Марков

Българският футболист Николай Тодоров продължава със силните си изяви в Шотландия. В петък вечерта нападателят имаше своята заслуга за победата на своя Инвърнес с 3-1 като гост над елитния Рос Каунти за Купата на Шотландия.

Мачът бе 1/16-финал от престижния турнир за Купата на Футболната асоциация. Роденият в Плевен през 1996 година българин реализира изравнителното попадение за тима от Чемпиъншип през първото полувреме.

Рос Каунти, който бе финалист от турнира през 2010 година, откри резултата чрез Били МкКей, но само две минути по-късно Николай Тодоров върна интригата в двубоя. По този начин нападателят затвърждава добрите си изяви при новия мениджър на клуба Джон Робъртсън.

През второто полувреме Инвърнес осъществи пълен обрат, като 19-годишният Даниел МкКей даде аванс на гостите от Каледония, а в 87-та минута Шейн Съдърланд оформи крайния резултат 3-1.

Николай Тодоров бе сменен от 72-та минута на мача от Роди МакГрегър. По този начин отборът на Инвърнес Каледониан Тисъл се класира за осминафинал. Тимът е печелил Купата на Шотландия през 2015 година.