Палмейрас се класира на финал за Копа Либертадорес

Тимът от Сао Пауло ще играе за титлата за първи път от 1999 година насам

3 годиниСпортни 1 Боян Марков

Бразилският отбор Палмейрас се класира на финал за най-престижния футболен клубен турнир в Южна Америка - Копа Либертадорес.

Това стана ясно, след като тимът от Сао Пауло загуби снощи от аржентинския Ривър Плейт с 0-2, но това не се оказа фатално,  след като беше спечелил първата среща с 3-0.

Това е първи финал за "зелените" от 1999 година насам, когато тимът е шампион от турнира. Това до този момент е и единствения трофей от Копа Либертадорес за този отбор.

Палмейрас беше спечелил с 3-0 първата среща като гост и реваншът изглеждаше протоколен. Въпреки това обаче аржентинците отбелязаха два гола през първото полувреме и нещата не изглеждаха сигурни за бразилците.

През втората част дори бе отменен трети гол след намесата на системата за видео наблюдение ВАР, а малко по-късно бе отменена и дузпа. Палмейрас дори доигра двубоя с човек по-малко в последните 15 минути.

В крайна сметка бразилският отбор остиска до края на мача и се поздрави с крайния успех. На финала, който ще бъде игран на Маракана в Рио де Жанейро, Палмейрас очаква победителя от другия бразилско-аржентински сблъсък между Сантош и Бока Хуниорс. Първият мач завърши 0-0, а реваншът ще бъде изигран тази нощ.