Рейнджърс подчини Селтик в голямото дерби на Шотландия

"Сините" от Глазгоу спечелиха с 2-0

4 годиниСпортни 2 Боян Марков

Глазгоу Рейнджърс записа победа над вечния си враг Селтик с 2-0 в мач от 11-ия кръг на шотландското първенство. Двубоят се игра без публика на стадиона на "детелините" Паркхед.

Тимът, воден от Стивън Джерард, беше по-активен през почти целия мач и доминираше на терена. И двата гола отбеляза централният защитник Конър Голдсън.

Англичанинът вкара гол с глава още в 9-та минута след центриране от фаул на капитана Джеймс Тавениър.

Селтик имаше едно по-опасно положение в средата на полувремето. Голдсън сбърка при висока топка и предостави кълбото на Мохамед Елиунуси, който опита прехвърлящ удар и би топката в аут.

В началото на второто полувреме "сините" пречупиха волята на своя съперник с второ попадение. Глен Камара се пребори за една топка отдясно и подаде в наказателното поле към Скот Арфийлд. Арфийлд пусна хитро към Морелос, който отново я върна на канадеца. Арфийлд центрира в наказателното поле, за да може Голдсън да играе с топката. След рикошет от защитата на Селтик последва нов удар от страна на Голдсън и резултатът бе удвоен.

До края на мача Рейнджърс можеше да вкара и трети гол, но Морелос се размина с топката в наказателното поле.

Най-чистото положение за Селтик бе десет минути преди края на мача, когато влезлият като резерва Лий Грифитс се откъсна сам в наказателното поле и излъга защитниците, но вратарят МкГрегър спаси.

Капитанът Джеймс Тавениър имаше възможност да отбележи трети гол за Рейнджърс от пряк свободен удар, но вратарят на Селтик Баркас извади топката. Левият халф на "сините" Райън Кент блестеше на терена през целия двубой с острите си пробиви.

Рейнджърс остава на върха в първенството на Шотландия с 29 точки. Селтик е втори с 25 и мач по-малко. "Сините" от Глазгоу остават непобедени от 11 изиграни двубоя. Тимът, воден от легендата Стивън Джерард, има 9 победи и две равенства.