Уелс победи Белгия с 3:1

„Драконите“ отиват на полуфинал

8 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Уелс победи Белгия с 3:1 в четвъртфинален мач от Евро 2016 и продължи историческото си участие на първенството на Стария континент. С този успех "драконите" регистрираха най-доброто си постижение на голям футболен форум.
Двата отбора се хвърлиха в атака още от първата минута.
Резултатът в мача бе открит в 13-та минута след страхотен гол на Раджа Наинголан.
Това попадение дойде като студен душ за Уелс. След него футболистите от островната държава взеха инициативата и започнаха да организират по-добри атаки.
В 30-ата минута обаче Куртоа се оказа безпомощен след ударът с глава на капитана Ашли Уилямс, който изравни за 1:1.
В 55-ата минута Робсън-Кану направи обратът за Уелс пълен, след като се освободи от двама защитници на "дяволите" и отбеляза за 2:1 в полза на"драконите".
Уелсците се възползваха от открилите се пробойни в отбраната на съперника и в 85-ата минута нанесоха съкрушителния си удар. Сам Воукс вкара за 3:1 и подпечата историческото класиране на тима за полуфиналите на европейско първенство по футбол.

Уелс ще срещне Португалия в полуфиналите на турнира.