Search Suggestions
      петък, 20.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Васил Терзиев за проектобюджета за София: „безотговорност“,“безстопанственост, „манипулация“

          13 септември 2023 | 00:00 240

          „Бюджетът е диагноза за състоянието на всеки един град, а начинът, по който се прави, показва как работи целият този сложен организъм. За да е добър един бюджет, трябва да има стратегия. Сега виждаме повече пари за повече от същото.“ Така Васил Терзиев, кандидатът за кмет на столицата от „Обединени за София“ коментира проктобюджета на града. 

          - Реклама -
            
            

          „За да бъде направен като хората, трябва да му се отдели достаъчно време, да няма изненадани, да не се бърза, да се набележат приоритети. Първата дума, с която го описвам, е „незаинтересованост“. Незаинтересованост да чуем какво имат да ни кажат гражданите, районните кметове, опозицията с всички добри обосновани предложения, които през годините са отхвърляни едно след друго“, добави той. 

          Кандидат-кметът определи проектобюджета на столицата с думите „безотговорност“,“безстопанственост, „манипулация“.

           „Безотговорност към изпълнението на заложените приортитети. Капиталова програма, която не се изпълнява консистентно от година до година, но това не пречи да има разговор за това как нямало да има пари и следва апокалипсис, ако не бъде приет. Пари има, те вече са заложени. Просто не трябва да се прехвърлят към следващата година, а да бъдат реализирани, ако има проектна готовност“, коментира Терзиев. 
          „Същата тази безотговорност я има и по отношение на приходите на общината и това какво се случва с тях.

          Идва следващата дума – безстопанственост, при десетки общински предприятия и имоти. Делът, който всичките тези активи генерира за общината, е почти нулев.

          Оттам идва и думата манипулация за това как успешно да прехвърлим отговорността за нашето неумение да си свършим работата, да придвижим проект, да осигурим финансиране, да кажем как някой друг е виновен. Колегите от ГЕРБ са се специализирали в това, а това не е политически зряло и отговорно. Ще работим да избягаме от лошите практики на ГЕРБ, които години наред отхвърлят всеки един добре обоснован доклад на опозицията“, добави Васил Терзиев.

          Той заяви, че заплати за учителите ще има, а увеличението им е подсигурено с парите от държавния бюджет и това не зависи от общинския. 

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Врам Чифчиян: Делегираните бюджети превръщат културата в търговия

          Системата на делегираните бюджети в сценичните изкуства е порочна и превръща оперно-симфоничните дружества в търговски предприятия.

          Трифон Панчев: Листите на БСП са почти готови, предстои избор на Изпълнително бюро

          Българската социалистическа партия (БСП) навлиза в нов етап с подготовка за предстоящите парламентарни избори и избор на ново ръководство. Това заяви кметът на Дряново и член на Националния съвет на партията Трифон Панчев в предаването „Делници“.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions