Ботев (Пловдив) препъна Славия, завърза битката за участие в Европа

"Канарчетата" и "белите" счупиха гредите на "Колежа"

11 месецаФутбол 2 Симеон Кисьов

Ботев (Пловдив) и Славия завършиха 0:0 на "Колежа" в мач от 34-ия кръг на efbet Лига. "Белите" се борят за седмото място, но след точката имат вече аванс от само три пред Арда, а в следващия кръг гостуват в Кърджали. Лъчезар Балтанов започна като титуляр за "канарчетата" за първи път от 15 юли миналата година, а те спечелиха първа точка на новия стадион.

След динамично начало и неточни удари в 20-а минута "канарчетата" засипаха противника с корнери, а Виктор Генев тества Николай Кръстев на два пъти, но стражът на гостите се справи. Славия отвърна удар на капитана Галин Иванов след подаване на Соарес, но топката не намери очертанията на вратата.

В 32-ата минута  Галин Иванов изведе по отличен начин Ертан Томбак зад отбраната на Ботев, но ударът на крайния защитник срещна страничния стълб на вратата на Аргилашки.

Четири минути преди края на полувремето домакините пропуснаха златен шанс. След извеждащ пас Мартин Секулич излезе очи в очи с Николай Кръстев, но вратарят спаси удара с крак.

След почивката в 56-ата минута Ботев отново беше близо до гол. След разбъркване в наказателното поле на Славия Николай Минков пробва силен диагонален изстрел, но Николай Кръстев показа за пореден път блестящ рефлекс.

В 72-а минута и домакините нацелиха греда. Антоан Бароан беше намерен на точката на дузпата, но изстрелът му срещна страничния стълб на вратата.

Минута преди края на редовното време Иван Минчеш шутира силно от далечна дистанция, а Аргилашки се намеси решително.