България категорично преодоля Словения за второто място в група C на Евроволей

Мъжкият национален отбор на България постигна втората си победа на Европейското първенство по волейбол в Полша.

7 годиниВолейбол 3 Телевизия Евроком

Мъжкият национален отбор на България постигна втората си победа на Европейското първенство по волейбол в Полша. В изключително важния си последен мач от група C „лъвовете“ победиха по категоричен начин вицешампиона от последното първенство на Стария континент Словения с 3:0 (25:22, 28:26, 25:17). Срещата между двата тима бе пряк сблъсък за второто място в тази група. Преди днешния мач двата тима бяха записали по една победа и една загуба.

След леките колебания в предишния мач срещу Испания, днес играчите на Пламен Константинов бяха пределно мобилизирани и концентрирани и заслужено стигнаха до успеха. След равностойно начало на първия гейм, постепенно българският тим пое инициативата и затвори частта при 25:22 в своя полза. Във втория гейм отново трикольорите имаха предимство, но този път спечелването му дойде по-трудно – след 28:26.

Съпротивата на словенския тим бе напълно съкрушена в оказалия се последен трети гейм, в който българите демонстрираха страхотна игра и настроение и затвориха гейма и мача след 25:17.

Така България завърши на второто място в група C с актив от 6 точки. На осминафиналите съперник на „лъвовете“ ще бъде третият в класирането на група А, като това най-вероятно ще е съставът на Финландия.