Ювентус победи Милан с 1:0

"Бианконерите" излъгаха "росонерите" и се върнаха на първата позиция

4 годиниФутбол 9 Телевизия Евроком

Ювентус излъга у дома Милан с 1:0 в дербито от 12-ия кръг на италианската Серия "А" и се върна на върха във временното класиране. Пауло Дибала (77) вкара единствения гол.
„Бианконерите“ започнаха по-активно, но първият им точен удар в мача дойде в 14-ата минута, когато Джанлуиджи Донарума изби с крак шут на Игуаин от близка дистанция. Милан отговори с неточни удари на Пьонтек в 17-ата минута Лукас Пакета с 25-ата минута, когато вратарят Шчесни изби топката в корнер. До края на полувремето пропуски направиха Бернардески от домакините и Тео Ернандес, Пьонтек и Хакан Чалханоглу от гостите.
След почивката далечни удари на Бернардески и Матюиди пратиха топката в аут. В 55-ата минута Роналдо беше заменен от Пауло Дибала. Секунди по-късно Игуаин шутира неточно, а в 58-ата минута Шчесни спаси удар на Пьонтек. В 66-ата минута Матюиди стреля опасно, но топката мина над вратата, а две минути след това Донарума спаси удар на Дибала.
Така се стигна до 77-ата минута, в която Дибала финтира няколко противникови защитници и прати топката в мрежата за 1:0. До края на мача „росонерите“ не намериха верния път към вратата за изравнителен гол и си тръгнаха от Торино с празни ръце.
С този успех Ювентус се върна на върха с 32 точки и има една повече от Интер. Милан е 14-и с 13 точки.