Левски излезе начело в НВЛ след чиста победа над Добруджа

Момчетата на Николай Желязков биха категорично у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:17, 25:22, 25:23)

5 месецаВолейбол 11 Симеон Кисьов

Отборът на Левски София излезе начело в класирането на Efbet Супер Волей, след като записа нова, 6-а, победа в първенството. Момчетата на Николай Желязков биха категорично у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:17, 25:22, 25:23) в мач от 9-ия кръг на шампионата, игран тази вечер.

Така "сините" са начело във временното подреждане с 19 точки след 6 победи и 3 загуби, колкото има и вторият ЦСКА, но с 18 точки. Добруджа пък се смъкна на предпоследното 11-о място с едва 2 победи, 6 загуби и 8 точки, но и мач по-малко.

В следващия 10-и кръг Левски ще гостува на Берое 2016 (Стара Загора), докато добричлии са домакини на Монтана. Срещите са съответно в петък (15 декември) от 19,30 часа и в събота (16 декември) от 18,00 часа.

Двата тима тръгнаха равностойно в първия гейм, след което Добруджа пое инициативата. След средата на частта, обаче, "сините" набраха инерция и не допуснаха изненада - 25:17. Вторият гейм протече идентично, но момчетата на Николай Желязков отново излязоха от ситуацията. След 18-та точка добричлии завързаха играта, но Левски показа характер в ключовите моменти и увеличи аванса си след 25:22. "Сините" бяха пълен хегемон в третия гейм, но в самия край допуснаха Добруджа да стопи разликата. Не се случи нищо повече и Левски се поздрави с победата след 25:23 и 3:0.

Най-резултатни за Левски станаха Венислав Антов (1 блок, 2 аса и 60% ефективност в атака - +4) и Владимир Гърков (57% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане - +6) с по 12 точки за победата.

За Най-полезен играч (MVP) на мача пък беше обявен разпределителят Симеон Николов, който се отчете с 5 точки (2 аса и 60% ефективност в атака) за успеха.

За тима на Добруджа единственият с двуцифров актив беше Николай Иванов с 14 точки (67% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане - +9).