Манчестър Сити обърна ПСЖ за успеха с 2:1

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Финалистът от миналия сезон Манчестър Сити обърна ПСЖ за успеха с 2:1 в мач от група "А" на Шампионската лига, игран на стадион "Етихад".

Момчетата на Пеп Гуардиола бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но така и не успяха да превземат вратата на съперника. Най-близо до гола беше Илкай Гюндоган, нацелил страничната греда.

След почивката ПСЖ вдигна темпото и Килиан Мбапе смълча трибуните. "Гражданите" имаха нужда от известно време да се съвземат, но четвърт час преди края вече бяха осъществили пълен обрат с попаденията на Рахим Стърлинг и Габриел Жезус.

Така Манчестър Сити събра 12 точки и спечели групата си. ПСЖ също продължава напред, тъй като има 8 точки - с четири повече от РБ Лайпциг и Брюж.