Манчестър Сити стъпи накриво срещу слабак

Клаудио Браво с червен картон, Жезус изпусна дузпа

4 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Манчестър Сити стъпи накриво в четвъртия си двубой от груповата фаза на Шампионската лига. "Гражданите" направиха 1:1 с италианския Аталанта като гост.
С равенството тимът на Гуардиола събира 10 точки, като най-близкият преследвач е Динамо (Загреб) (5 точки), който завърши при 3:3 с Шахтьор (Донецк) (5 точки). Последен в група "C" е Аталанта с 1 точка.
За англичаните днес се разписа Рахийм Стърлинг (7'), а за италианците точката донесе Пашалич (49').
Срещата започна на високи обороти и гостите стигнаха до гол още в 7-ата минута. Рахийм Стърлинг открадна топка в центъра на терена и подаде към Бернардо Силва, който намери Жезус. Последният отигра триково към Стърлинг, който вкара безпроблемно за 1:0.
"Гражданите" продължиха да бъдат по-добрия тим на терена и в 43-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Габриел Жезус, който пропусна, стреляйки встрани.
Втората част започна изключително интересно и след прекрасна контраатака Алехандро Гомес намери Марио Пашалич в наказателното поле, а вторият заби топката в мрежата на влезлия през втората част Клаудио Браво.
С течение на времето тимът от Бергамо, който днес домакинства на "Сан Сиро", започна да играе по-добре от съперника и при една хубава атака Клаудио Браво фаулира грубо съперник, което даде повод на съдията да го изгони.
Гуардиола веднага направи смяна и вкара Кайл Уокър, който застана под рамката, тъй като повече вратари нямаше на пейката на англичаните.
До края на двубоя по-активният тим бе този на домакините, но те така и не успяха да се възползват от това и двубоят завърши при 1:1.
Така Манчестър Сити ще гостува след провал на Ливърпул в голямото дерби от Висшата лига тази седмица. Двата тима се срещат на "Анфийлд" в 18:30 часа тази неделя.