Тотнъм обърна Олимпиакос при завръщането на Моуриньо в евротурнирите

"Шпорите" победиха Олимпиакос като домакин

4 годиниФутбол 8 Телевизия Евроком

Тотнъм, воден от Жозе Моуриньо, успя да обърне от 0:2 до 4:2 Олимпиакос в предпоследната си среща от група "B" на Шампионската лига, която бе ръководена от българската бригада Георги Кабаков (главен съдия), Мартин Маргаритов (помощник), Диян Вълков (помощник) и Никола Попов (четвърти рефер).
Победата значеше, че "шпорите" ще продължат участието си в следващата фаза на надпреварата, като те се намират на второто място в групата си с 10 точки. Лидер там е Байерн (Мюнхен) с 15 пункта, а трети и четвърти съответно са Цървена звезда (3 точки) и Олимпиакос.
За днешния успех на лондончани бяха точни Деле Али (45'+1), Хари Кейн (50', 77') и Серж Орие (73'). За гостите се разписаха Ел Араби (6') и Семедо (19').
Двубоят започна изненадващо, като до 20-ата минута домакините вече изоставаха с две попадения след силни минути за гърците.
Тотнъм обаче се съвзе и намали в края на полувремето.
През втората част възпитаниците на Моуриньо тотално контролираха събитията на терена и заслужено стигнаха до нови три попадения, с които си осигуриха крайния успех.