Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      ГОРЕЩО
      16:20 Излъга ли Сандов, че МОСВ е комуникирало с НПО-то на Калушев преди Споразумението?15:12 Пред „Евроком“: Сандов каза намесил ли се е Кирил Петков в споразумението с организацията на Калушев (АУДИО)14:48 Живелият с Калушев Валери: Той ме снима в интимни сцени, разказах на службите ни през 2022 г. за посегателствата на Лама Иво14:10 Украйна: Русия може да изстреля „Орешник“ по цялата страна днес13:23 Проф. Коларова за „Петрохан“: Една е сигурната жертва – детето, за другите не е ясно13:00 ИЗВЪНРЕДНО: Терзиев с първи думи за „Петрохан“, след като призна, че е правил дарения на Калушев11:23 Прокуратурата за „Петрохан“: Имаме показания за сексуални контакти с деца (ВИДЕО)10:18 Йотова говори, след като даде мандата на Гюров. Единствено той подаде оставка като подуправител на БНБ10:13 Гюров с първи коментар след получаването на папката: Няма да има хора на конци в кабинета

      Премиерът на Хърватия: България трябва да получи най-много от допълнителните ваксини

      27 март 2021 | 00:00 170

      “България трябва да получи най-много дози от тези 10 милиона от препарата на “Пфайзер/Бионтех”, коментира премиеръта на Хърватия Андрей Пленкович. Коментарът му дойде по време на пресконференция в петък, посветена на ситуацията с недостига на ваксини в някои страни от ЕС, а също и с решението от срещата на върха на ЕС в четвъртък за разпределяне на допълнителни 10 милиона ваксини дози на компанията Pfizer/BioNTech.

      - Реклама -
        
        

      Припомняме, че Европейският съюз е поръчал 120 милиона дози от британско-шведската компания AstraZeneca, а е получил само 30 милиона. “Заради това в Хърватия има недостиг на ваксини”, каза още Андрей Пленкович.

      “Постоянните представители в ЕС са натоварени със задачата да договорят разпределението на тези 10 милиона дози на Pfizer/BioNTech възможно най-скоро в дух на солидарност”, допълни хърватският премиер. Пленкович коментира, че около 405 милиона души живеят в държави, в които няма проблем с ваксините, а около 40 милиона – в страни, които не са получили поръчаните количества.

      По думите му целта на разпределението на 10-те милиона ваксинни дози на Pfizer/BioNTech е да компенсира страните, които са поръчали предимно AstraZeneca и по-малко от другите производители.

      “Около шест или седем страни трябва да бъдат компенсирани, включително Хърватия, което ще помогне за равномерно покритие на ЕС с ваксини”, посочи хърватският премиер и уточни, че неговата държава е получила само 17 процента от дозите, поръчани от компанията AstraZeneca.

       

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Здравната комисия в парламента изслушва Кирилов и шефа на НЗОК за МБАЛ „Св. Анна“ – Варна

      След 1 март децата, които имат нужда от хирургична помощ, ще бъдат насочвани към болница „Света Марина“

      Депутати предлагат пълна забрана на никотиновите паучове със закон

      Аргументите включват и данни от САЩ за рисковете при подрастващите

      Д-р Стоян Сопотенски: Обучението по медицина е инвестиция, която младите лекари трябва да върнат на обществото

      Според него лечението на травми от катастрофи не трябва да се покрива от здравната каса
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions