Search Suggestions
      петък, 20.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Ковачевски: Тези, които инициираха събитията в РСМ, не искат да видят държавата в ЕС

          23 януари 2023 | 00:00 140

          Това е класически пример за перфиден начин за отвличане на вниманието от нашето европейско бъдеще. Всичко, което се случва, има значение. Това заяви министър-председателят на Република Северна Македония Димитър Ковачевски по повод  жестокия побой над секретаря на сдружението „Цар Борис Трети” в Охрид Християн Пендиков.

          - Реклама -
            
            

          „Не одобрявам никакво насилие и винаги съм го осъждал. Така, както ще осъждам и ще се противопоставям на всяка провокация, идваща отвътре или отвън, която наранява чувствата на македонците и която буди безпокойство сред нашите граждани. За мен подобни провокации са недопустими. За мен е ясно, че има напрежение и има много легитимни въпроси и по отношение на събитията, които се случиха миналата седмица, но и към събития от изминалия период. По отношение на инцидента съм доволен, че институциите реагираха бързо и че МВР успя веднага да открие нападателите, и вярвам, че целият случай ще бъде разрешен бързо“, добави още той. 

           „Тези, които инициираха събитията, не искат да видят Република Северна Македония в ЕС. Трябва да останем спокойни и разумни, но не трябва да сме наивни. Това лято не седях, а преговарях в Брюксел с 27 държави членки на ЕС. Сега виждаме как извършеното насилие засяга всичко направено и на практика отвлича нашето международно и европейски бъдеще”, уточни Ковачевски.

           

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Трифон Панчев: Листите на БСП са почти готови, предстои избор на Изпълнително бюро

          Българската социалистическа партия (БСП) навлиза в нов етап с подготовка за предстоящите парламентарни избори и избор на ново ръководство. Това заяви кметът на Дряново и член на Националния съвет на партията Трифон Панчев в предаването „Делници“.

          Терзиев предлага споразумение с БАН за отпушване на парк „Кукуряк“ в „Овча купел“

          Кметът на София Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет (СОС) за сключване на споразумение с Българската академия на науките (БАН).
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions