събота, 19.10.24

Левски прегази ЦСКА в дербито на efbet Супер Волей

Феноменален Слави Гоцев

Шампионът Левски София се наложи над ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:19, 25:14) в откриващия мач от новото волейболно първенство при мъжете – efbet Супер Волей.

Това се случи 6 дни след полуфинала за Суперкупата на България, в който „сините“ отново постигнаха чиста победа.

Това бе и 9-ия пореден успех на Левски в дербито с ЦСКА в последните години.

Мачът е и повторение на миналогодишния финал в първенството, който Левски спечелиха с 3-0 победи.

След успеха статистиката показва, че Левски води на ЦСКА с 13-5 победи в последните сезони, от които 9 в последните им срещи помежду.

Останалите срещи от първия кръг на Efbet Супер Волей ще се изиграят в събота (19 октомври), като единствено домакинството на Нефтохимик 2010 (Бургас) на Черно море (Варна) е отложено за сряда (23 октомври) от 18,00 часа.

Християн Великов атакува по блокадата и изведе ЦСКА напред с 2:1 в началото на двубоя. Троен блок спрая така на Николай Пенчев за 2:2. Тодор Костов атакува в центъра за 3:2. Юлиус Феркал атакува технично за равенство при 4:4. Блокада на Светослав Гоцев срещу атака на Страхиня Бързакович и Левски поведе с 8:5. Нова блокада на Светослав Гоцев и 10:6 за „сините“. Блокаут на Владимир Гърков направи резултата 13:7. Мощна атака на Ливан Осориа в центъра и 18:12 за Левски. Трета блокада на капитана Светослав Гоцев от началото на двубоя и 19:14. Единична блокада на Венислав Антов срещу атака на Християн Великов – 20:14. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Ас на Юлиус Фиркал и 22:15. Ас на Страхиня Бързакович и 17:22. Владимир Гърков изведе „сините“ до геймбол при 24:17. Християн Великов би сервис в мрежата и Левски спечели първата част с 25:19.

Великолепна комбинация Спас Палев – Ливан Осория и Левски поведе с 4:3 в началото на втората част. Великолепна атака в центъра на Светослав Гоцев – 5:4. Двоен блок Юлиус Фиркал, Светослав Гоцев спря така на Страхиня Бързакович – 6:4. Нова блокада на Светослав Гоцев спря атака на Николай Пенчев за 7:4. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Страхиня Бързакович атакува в аут – и 8:4 за „сините“. Венислав Антов атакува технично и Левски дръпна с 12:7. Отлична комбинация Стоил Палев – Ливан Осориа – 13:8. Ас на Владимир Гърков – 17:9. Любослав Симеонов дебютира за ЦСКА, а Любомир Агонцев също се появи в игра за „червените“. Венислав Антов атакува по правата от зона 2 – 19:11. Нова технична атака на Венислав Антов – 20:12. Любослав Симеонов атакува в аут и 22:13 за Левски. Ас на Любомир Агонцев – 17:23. Владимир Гърков изведе „сините“ до геймбол при 24:17. Александър Симеонов атакува от зона 6 за 18:24. Христиан Великов би сервис в аут и Левски спечели втората част с 25:19.

Технична атака на Светослав Гоцев и 2:1 за „сините“ в началото на третата част. Мощна атака на Владимир Гърков – 3:1. Блокаут на Страхиня Бързакович изравни резултата при 6:6. Светослав Гоцев атакува необезпокояван в центъра за 7:6. Единична блокада на Ливан Осориа срещу атака на Тодор Костов – 12:8. Венислав Антов отигра трудна топка вдигната от Ливан Осориа за 13:8. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Блокада на Венислав Антов спря атака на Страхиня Бързакович за 15:8. Двоен блок на Владимир Гърков и Ливан Осориа спря атака на Страхиня Бързакович за 16:9.

Юлиус Фиркал атакува мощно по диагонала от зона 4 за 18:12. 18-годишният дебютант Любомир Златков записа първа точка за ЦСКА за 13:21. Светослав Гоцев атакува мощно в центъра за 22:13. Контраатака на Светослав Гоцев – 23:13. Венислав Антов атакува над блокадата и „сините“ стигнаха до геймбол при 24:13. 17-годишният дебютант Димитър Пейчинов, който е висок 213 см, игра с блокадата и Левски спечели третата част с 25:14 и мача с 3:0 гейма.

Капитанът на Левски Светослав Гоцев изигра феноменален двубой и заби 15 точки (1 ас, 5 блока, 90% ефективност в атака – +15).

Венислав Антов също реализира 15 точки (1 ас, 4 блока, 67% ефективност в атака – +10).

Владимир Гърков се отчете с 11 точки 15 точки (1 ас, 1 блок, 53% ефективност в атака, 30% перфектно и 30% позитивен посрещане – +7).

Юлиус Фиркал записа още 10 точки (1 ас, 64% ефективност в атака, 33% перфектно и 48% позитивен посрещане – +5).

Най-резултатен за ЦСКА стана Страхиня Бързакович с 11 точки (1 ас, 50% ефективност в атака – +4).

Християн Великов добави още 9 точки (1 ас, 1 блок, 39% ефективност в атака, 29% перфектно и 57% позитивно посрещане – +2).

Бившият национал Николай Пенчев записа само 1 точки (13% ефективност в атака, 27% перфектно и 67% позитивно посрещане – -5) за два гейма игра.